MARTIN KIRKKO, Huovinkatu 5, Turku
17.11.2018
REHEARSALS, CATEGORIES A1-A4 AT 8.05-9.23
REHEARSALS, CATEGORIES B1-B4, AT 12.15-13.19
REHEARSALS, CATEGORIES, I2-I4, F1-F4, G0-G3 AT 16.28-17.20
REHEARSALS, CATEGORIES D3, AT 19.32-19.46

*Additional rehearsal in the room
 

 A1 
1. Varvara Pochtar (piano)
(08.01-08.05)  + 08.05-08.09 MK
2. Ekaterina Butyrina (piano)
(08.00-08.04) *     08.09-08.13
3. Evelina Vitkovskaia (piano)
(08.04-08.08) *     08.13-08.17
4. Leia Khanzarova (piano)
(08.08-08.12) *      08.17-08.21
5. Agniia Ksovreli (piano)
(08.12-08.16) *     08.21-08.25
6. Karoliina Kuppart (violin)
(08.16-08.20) *     08.25-08.29
A2 
7. Vitaly Nikanov (piano)
(08.20-08.24) *     08.29-08.33
8. Kirill Korovin (violin)
(08.24-08.28) *     08.33-08.37
9. Natalia Medvedeva (piano)
(08.28-08.32) *     08.37-08.41
10. Ekaterina Mazhara (piano)
(08.32-08.36) *     08.41-08.45
11. Erik Khanzarov (piano)
(08.36-08.40) *     08.45-08.49
A3 
12. Catherine Mikheeva (piano)
(08.40-08.44) *     8.49-8.53
13. Grigorii Grachev (violin)
(08.44-08.48) *     8.53-8.57
A4 
14. Elizaveta Surovtseva (piano)
(08.56-09.00) *     9.07-9.11
15. Polina Borisova (violin) (acc. Anton Koval)
(09.00-09.04) *     9.11-9.15
16. Aleksei Severinov (classical guitar)
(09.04-09.08) *     9.15-9.19

17. Tuomas Nikkanen (piano)
(09.08-09.12) *     9.19-9.23

 

REHEARSALS, CATEGORIES B1-B4, AT 12.15-13.19
B1
1. Elena Orishak (harp)
(10.15 - 10.45) *  12.15-12.19
2. Aliina Pirttikangas (violin) (acc. Anton Koval)
(11.55-12.12) *  12.19-12.23
3. Ursula Melsas (violin)
(12.13-12.17)*  12.23-12.27
B2 
4. Regina Abzalimova (piano)
(12.17 – 12.21)*  12.27-12.31
5. Maya Kazarina (classical guitar)
(12.21 – 12.25)*  12.31-12.35
6. Ingmar Erik Kiviloo (violin)
(12.25 – 12.29)*  12.35-12.39
B3 
7. Balázs Német (violoncello) (acc. Anton Koval)
(9.14 - 9.45)*  12.39-12.43
8. Eva Klets (harp)
(9.45 - 10.15)*   12.43-12.47
9. Elena Berg (violin)
(12.32-12.36)*  12.47-12.51
10. Anastasia Litvinova (violin)
(12.36 -12.40)*  12.51-12.55
11. Aleksandra Kharinova (violin)
(12.40 -12.44)*  12.55-12.59
12. Ivet Maria Borrego Karbonel (violin)
(11.20 – 11.36)*  12.59-13.03
13. Georgii Kazimirov (violin)
(12.48  -12.52)*   13.03-13.07
B4
14. Liubov Kozlova (piano)
(12.52-12.56)*  13.07-13.11
15. Aleksei Severinov (classical guitar)
(12.56 -13.00)*  13.11-13.15
B3
16. Ella Kraatari, Rovaniemi,  Finland (piano)
(11.37 – 11.53)*  13.15-13.19

 

REHEARSALS, CATEGORIES: I2-I4 F1-F4, G0-G3, AT 16.28-17.20
I2 
1. Susanna Liisa Onoper (piano)
(16.14 -16.18)*  16.28-16.32
I4 
2. Schwarz Yana (piano)
(16.18 -16.22)*  16.36-16.40
F1 
3. Anton Khromov (bayan)
(16.22-16.26) *  16.40-16.44

F2 
4. Matvey Khromov (bayan)
(16.26 -16.30)*  16.44-16.48
F3 
5. Anton Trufanov (bayan)
(16.30 -16.34)*  16.48-16.52
G0
6. Duet Elena and Alexandra Orishak (harp, clarinet)
(10.45 - 11.05)*  16.52-16.56
G1 
7. Trio Heikkilä Oili (violin)-, Elsa-Vilja (violoncello)-, Lieko (piano)-Heikkilä
(16.34-16.49)*  16.56-17.00
8. Magic Strings violin trio
(16.50 – 16.54)* 17.00-17.04

9. Duet Kannelforss (kantele)
(15.55 – 16.10)* 17.04-17.08
G2
10. Trio Li Cheng (clarinet), Chen Haolei (clarinet), Liudmila Kim (piano)
(16.54 – 17.00)* 17.08-17.12
G3 
11. Matvey Khromov (bayan), Elena Nazarenko (piano)
(17.12 -17.16) *  + 17.16-17.20 MK

 

REHEARSALS, CATEGORIES D3, AT 19.32-19.46
D3 
1. Irina Kozlova (organ)
19.32–19.39
2. Tatiana Gurbaeva (organ)
19.39 -19.46


MARTIN KIRKKO, Huovinkatu 5, Turku
18.11.2018
REHEARSALS, CATEGORIES E1-E4, H, C6, AT 13.05-13.40

*Additional rehearsal in the room
 

E1 
1. Alexandra Orishak (clarinet)
(17.11.2018,  11.05 -11.20)*
(13.00 -13.05)*  13.05 -13.09
E2 
2. Maria Sokolova (flute) (acc. Anton Koval)
(17.11.2018,  17.30 -17.45)*  
(13.00 – 13.04)*  13.09 -13.13
3. Aleksandr Lebedev (сlarinet)
(17.11.2018, 17.45 -18.00)*
(13.04 – 13.08)*   13.13-13.17
4. Jakub Kusior (сlarinet)
(17.11.2018,  18.00 – 18.15)* 
(13.08 – 13.12)*  13.17-13.21
E3 
5. Anton Zhulev (flute)
(17.11.2018 , 18.15 – 18.30)*
(13.12 – 13.16)*  13.21-13.25
6. Michał JANIA (clarinet)
(17.11.2018,  18.30 – 18.45)* 
(13.16 – 13.20)*  13.25-13.29
H
7. Chamber Orchestra Armonico, Riga, Latvia (violin, violoncello)
(17.11.2018,  19.00 -20.00)* 
13.29 -13.36
C6 
8. Piano Duo Silja Han & Ksenia Bullat (piano)
(17.11.2018,  15.40 -15.55)*
(13.21-13.25)*  13.36 -13.40

 

THE VIth INTERNATIONAL JSFest 2018 INSTRUMENTAL MUSIC COMPETITION

MARTIN KIRKKO, Huovinkatu 5, Turku

Additional rehearsals 16.11.2018

 

11.30 - 11.50 – Erik Khanzarov (piano) SK

11.50 - 12.10 – Leia Khanzarova (piano)

12.10 - 12.30 – Evelina Vitkovskaia (piano) SK

12.30 - 12.50 – Ekaterina Mazhara (piano) SK

12.50 - 13.10 – Natalia Medvedeva (piano) SK

13.10 - 13.30 – Agniia Ksovreli (piano) SK

13.30 - 13.45 – SK

13.45 - 14.00 - MK

13.45 - 14.00 - SK

14.00 - 14.15 – Maria Sokolova (flute) MK

14.00 - 14.15 - SK

14.15 - 14.30 – Polina Borisova, (violin) MK

14.15 - 14.30 - SK

14.30 - 14.45 – Anton Trufanov (bayan) MK

14.30 - 14.45 - SK

14.45 - 15.00 – Karoliina Kuppart (violin) MK

14.45 - 15.00 - SK

15.00 - 15.15 – Ursula Melsas (violin) MK

15.00 - 15.15 - SK

15.15 - 15.30 – Ingmar Erik Kiviloo (violin) MK

15.15 - 15.30 - SK

15.30 - 15.45 – Magic Strings violin trio MK

15.30 - 15.45 - SK

15.45 - 16.00 –MK

15.45 - 16.00 - SK

16.00 - 16.15 – Maya Kazarina (classical guitar) MK

16.00 - 16.15 – Catherine Mikheeva (piano) SK

16.15 - 16.30 – Aleksei Severinov (classical guitar) MK

16.15 - 16.30 - Ivet Maria Borrego Karbonel (violin) SK

16.30 - 16.45 - Georgii Kazimirov (violin) MK

16.30 - 16.45 – Aleksandr Lebedev (сlarinet) SK

16.45 - 17.00 - Grigorii Grachev (violin) MK

16.45 - 17.00 - Kirill Korovin (violin) SK

17.00 - 17.15 - Tuomas Nikkanen (piano) MK

17.00 - 17.15 – Anastasia Litvinova (violin)SK

17.15 - 17.30 - Anton Khromov (bayan)MK

17.15 - 17.30 - Elizaveta Surovtseva (piano) SK

17.30 - 17.45 - Matvey Khromov (bayan) MK

17.30 - 17.45 - Elena Berg (violin) SK

17.45 - 18.00 - Matvey Khromov (bayan), Elena Nazarenko (piano) MK

18.00 - 18.15 - Ekaterina Butyrina (piano) SK

18.15 - 18.30 -Regina Abzalimova (piano)SK

18.30 - 18.45 - Susanna Liisa Onoper (piano) SK

18.45 - 19.00 - Varvara Pochtar (piano) SK

19.00 - 19.15 - Vitaly Nikanov (piano) SK

19.15 - 19.30 - Schwarz Yana (piano)

19.30 - 19.45 - Liubov Kozlova (piano) SK

19.45 - 20.00 - trio Li Cheng (clarinet), Chen Haolei (clarinet), Liudmila Kim (piano) SK

18.00 - 19.00 - Irina Kozlova – organ MK

19.00 - 20.00 - Tatjana Gurbaeva– organ MK